Výlukové jízdní řády linek 370, 372, 470, 473 od 18. července 2024

Na stránkách PID jsou zveřejněny výlukové jízdní řády od 18. července v souvislosti s výlukou silnice II/101 ve Veltrusích.

  • linka 473 beze změny JŘ, pouze s přesunutím zastávky.
  • Zastávka Veltrusy, Hřiště bude přesunuta do ulice Františka Šafaříka mezi křižovatky s ulicemi Pražská a Nová. Linka 370 ji obsluhovat nebude, bude však zachován přestup mezi 470 či 473 a 370 ve Veltrusech (v obdobích kdy je v trvalém stavu na zastávce Veltrusy, Hřiště).
  • Kvůli nemožnému odbočení mezi Zlosyní a Všestudy budou spoje linek 372 a 470, které zajíždí do Všestud odkloněny přes Dědibaby. Z tohoto důvodu byl dočasně zrušen jeden dopolední závlek na lince 372 do Všestud, a to z provozních důvodů způsobených delší objízdnou trasou. Tento spoj však v průzkumu vykazoval nulový nástup i výstup cestujících.
  • Dále podotýkáme, že dochází ke stavu, kdy autobusy jsou z křižovatky ulice Františka Šafaříka a II/101 směrem k dálničnímu nadjezdu (popř. k odbočení do Veltrus) vedeny kyvadlově pomocí semaforů.
  • Tento stav znamená ze všech variant minimální ovlivnění a byl po dlouhých jednáních takto domluven (původně mělo jít o úplnou uzavírku). Proto si dovolujeme upozornit, že průjezd místem stavby na polovině vozovky je umožněn pouze pro autobusy PID, osobní auta musí volit objízdnou trasu.