Vít Rakušan strávil svůj další poslanecký den ve Veltrusích

V pondělí 9. 4. 2018 navštívil Veltrusy poslanec Vít Rakušan. Sešel se s vedením obce a několika občany v kanceláři starosty.

Rakušan si vyslechl, jaké problémy a záležitosti zatěžují místní samosprávu a nabídl pomocnou ruku v řešení několika z nich. Klíčová témata byla rozrůstání Veltrus, halda na Strachově, informování obyvatel v případě mimořádných událostí, rozšíření základní školy, nebo např. protipovodňová opatření v místním i celostátním měřítku. Poslanec se poté vydal se zájemci i do terénu, podíval se na základní školu, byl nadšen z projektu renovace parčíku u školy a zavítal krátce i do zámeckého parku.

Na úřadu zanechal červenou krabici pro sběr absurdit… Starostové a nezávislí se rozhodli pro sbírání nápadů a podnětů, co lze vylepšit v kontaktu s úředníky a úřady. „Máte pocit, že jste se setkali s úředním nařízením, které nedává smysl? Napište nám o tom a pomozte tak, prosím, zkvalitnit a zjednodušit život v naší zemi nám všem!“, zní výzva. Bedna  "ABSURDITY" je uložená nově i v podatelně veltruského úřadu a přispívat do ní může kdokoliv, čímkoliv. Podněty jsou sbírány samozřejmě i elektronicky: https://www.vitrakusan.cz/absurdity/

Foto: Dominik Kučera