Viktorie Prokopová z Veltrus se stala mistryní světa ve sportovním aerobiku!

Viktorie Prokopová přivezla z mistrovství světa ve sportovním aerobiku zlato, a to závodila na mistrovství světa poprvé v dospělé kategorii žen. Viktorko, gratulujeme!

Viktorie Prokopová (rodačka z Veltrus, která letos oslaví 20. narozeniny) se věnuje sportovnímu aerobiku již 15 let. Trénuje ve Fitness Center Báry a Hanky Šulcové v Praze pod vedením trenérky Báry Ptáčkové.

V letošním roce se Viktorce podařilo dosáhnout na úplný vrchol sportovního aerobiku, kdy vybojovala v jednom kalendářním roce „zlatý hattrick“, tedy zlatou medaili na všech třech nejvyšších šampionátech – na národním, evropském i světovém: v Praze se Viktorka letos stala mistryní České republiky, z Belgie přivezla do České republiky titul mistryně Evropy a počátkem listopadu na světovém šampionátu, který se po 8 letech konal na domácí půdě - ve sportovní hale Gong v Ostravě, vybojovala titul mistryně světa 2022.

Na světovém šampionátu se utkalo 520 reprezentačních závodníků z 11 zemí světa, včetně silné konkurence z evropských zemí, ale i z Asie, Austrálie, Nového Zélandu, Jihoafrické republiky a dalších. Viktorka závodila v nejnáročnější a nejsledovanější kategorii sportovního aerobiku (v kategorii singl-ženy) a stala se tak pro letošní rok královnou světového aerobiku, kdy ve finále po nervy drásajícím boji porazila belgickou reprezentantku Lisu van Brande – mistryni světa z roku 2017.

Zdroj fotografií: Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz, archiv rodiny Prokopových