"Rybovka" sklidila ve Veltrusích obrovský úspěch

hudební akce

Kdo si v neděli 22. prosince 2019 udělal v předvánočním shonu chvilku času a přišel do veltruského kostela, rozhodně neprohloupil - odehrála se zde pro Veltrusy velmi nevšední mše - Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Za možnost uspořádat tuto akci ve veltruském kostele a za velkou vstřícnost děkujeme panu faráři, za spolupráci také paní kostelnici.

A samozřejmě celá akce by se nemohla uskutečnit bez profesionálního všestranného hudebníka, tentokrát v roli dirigenta - Petra Bendy. Zorganizoval celou hudební část a na místě pak oddirigoval dva orchestry, tři pěvecké sbory a čtyři sólisty. Petře, moc děkujeme za tvé nasazení a nadšení!

Poděkování patří rovněž členům kulturního výboru a jejich rodinným příslušníkům za velkou pomoc s přípravami, Katce Kohoutové za focení a Martinu Královi za natočení videa (odkazy najdete níže).

A velký dík patří samozřejmě i všem návštěvníkům, bez kterých by celá akce postrádala smysl. Velmi nás těší, že vás přišlo tolik a že jste odcházeli spokojeni a s úsměvem na rtech.

Podle dostupných informací se jednalo o "rybovku" ve Veltrusích po 20 letech. Pokud se mýlíme a kdokoliv máte jiné informace, rádi se je dozvíme.

Akci finančně podpořili: Kompostárna SETRA, Zahradnictví Jelínek, Václav Vávra - voda, topení, čerpadla, koupelny, Štěpán Sedlák - Regály a sklady, Autoopravna Mergl. Všem podporovatelům děkujeme.

Za kulturní výbor
Barbora Bělková
kultura@veltrusy.cz

Videa: