První vlna uvolňování opatření začíná

ikonka důležitá informace

Dnes začíná první vlna uvolňování opatření. Ministerstvo zdravotnictví připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Uváděn do praxe bude jen za předpokladu, že se situace bude i nadále vyvíjet dobře. 

V přehledu naleznete, které obchody, služby či školní aktivity se dnes obnovují.

Povoluje se

✅ Vysoké školy (vědecko-akademické instituce) – individuální aktivity v rámci studia na vysoké škole pro studenty v posledním ročníku studia vždy do max. počtu 5 studentů. Individuální konzultace; individuální zkoušky, zejména státní závěrečné nebo státní rigorózní zkoušky, kterými se řádně ukončuje studium; individuální přítomnost při laboratorních, experimentálních, uměleckých a praktických aktivitách a praxích nebo klinické a praktické výuce, které jsou nezbytné pro dokončení bakalářského, magisterského nebo doktorského studia, popř. dokončení bakalářských, diplomových nebo disertačních prací); individuální návštěvy knihoven a studoven pro všechny ročníky za účelem pouze příjmu či odevzdání studijní literatury.

✅ Řemesla s provozovnou

✅ Farmářské trhy a tržiště, další trhy a tržiště

✅ Autobazary a autosalóny

✅ Venkovní tréninkové aktivity profesionálních sportovců s vyloučením veřejnosti v menších skupinách za přesně definovaných podmínek (sportovci s profesionální smlouvou, vrcholoví sportovci MO – AČR, MV ČR a VSC MŠMT)

✅ Svatby do 10 lidí za specifických hygienických podmínek.

Detailní doporučení Ministerstva zdravotnictví k uvolnění opatření od 20. 4. 2020...