Projekt Příběhy našich sousedů

Žáci veltruské základní školy se úspěšně zapojili do projektu Příběhy našich sousedů - v roce 2019 vytvořili pětičlenný tým, který přijal výzvu společnosti Post Bellum, aby našel ve svém okolí pamětníka a zaznamenal jeho vzpomínky. 

Tým si hbitě rozdělil všechny potřebné role a problém nebyl ani s nalezením vhodného pamětníka. Stal se jím Antonín Salač z Ledčic, dědeček jednoho z chlapců. V době, kdy to bylo možné, došlo na několik osobních setkání, kdy si chlapci nechali vyprávět vzpomínky pana Salače. Ty pak zpracovali do krátkého animovaného filmu a zároveň zpracovali Salačův životopis.

Veltruský tým byl jedním z mála, které dokončily projekt v plném složení a dotáhly dílo opravdu do konce, přestože jeho členové již mezitím nebyli žáky základní školy. Do cesty projektu vstoupila koronavirová epidemie a zdaleka nebylo možné uskutečnit veškeré plánované aktivity, jako třeba návštěvu nahrávacího studia či mentoring odborníků.

Město Veltrusy, které projekt finančně podpořilo, děkuje chlapcům za jejich pracovitost a nadšení, za vedení týmu pak paní učitelce Janě Majerčákové. Za společnost Post Bellum projekt koordinovala Michaela Kuptíková. Slavnostní ukočení proběhlo 17. prosince 2020 na městském úřadě ve Veltrusích.

  • Autorský tým: Filip Oklamčák, Dominik Salač, Šimon Svatopluk Konvička, Jakub Němec, Daniel Šimáně
  • Pedagogické vedení: Jana Majerčáková
  • Koordinátorka Post Bellum: Michaela Kuptíková

Odkazy: