Přijďte v sobotu na most!

Po roce zveme opět všechny veltruské občany a lidi z širokého okolí na Happening na starém mostě. Uskuteční se již tuto sobotu 10. září od 14 hodin.

Koncept happeningu byl trochu upraven, nelahozeveský břeh se letos zaměřil především na reprodukovanou hudbu. Festival zahájí starostové obou sousedních obcí společně ve 14 hodin na veltruském podiu. Jako první vystoupí kralupský písničkář Ondřej Galuška & The Odd Gifts se svým novým projektem. Nelahozeves v zápětí naváže improvizovaným divadlem s Terkou, která pro svou produkci využije příchozích dětí, buďte tam ve 14:15. Ve Veltrusích se v 15:15 můžete těšit na sólový koncert písničkářky Lucie Redlové. Lucie se představí na mostě s novou deskou Lidová Redlová, kterou navazuje na odkaz svého slavného otce Vlastu Redla. V 15 hodin začne DJ workshop s COOL-DJ-SCHOOL, který zahájí také soutěž o sluchátka, o půl hodiny později naváže DJ OneHeartMan. Na veltruské straně mezitím Lucii vystřídá kapela Hromosvod s Ondřejem Fenclem, začnou hrát v 16:45. Po dalším DJ workshopu se na nelahozeveském břehu v 17:30 předvedou ZLO fireshow se svými promyšlenými choreografiemi s ohněm, na ně naváže DJ Bica. Od šesti pak ve Veltrusích vystoupí český herec a písničkář Jiří Schmitzer. V sedm se můžete opět přesunout do Nelahozevsi na DJ Inside Kru a trumpetovou show Dava Trumpeteera. V osm se na veltruskou stage vrací Petr Kroutil se svým novým, komornějším Pink Swingem. Od 20:30 v Nelahozevsi pokračuje DJ seriál, tentokrát skupina Faith In Sound. Ve 22 hodin se můžete na veltruském podiu těšit na poslední vystoupení - svižnou židovskou taneční hudbu v podání Schimmerle Klezmer Kabaretu. O půl hodiny později pak můžete na nelahozeveském břehu zhlédnout další ohnivé představení ZLO fireshow, na které naváže opět skupina Faith In Sound DJs. Věříme, že si tu každý najde to své, případně "ochutná" něco nového.

Detailní program postupně představujeme na facebooku @setkaninamoste. 

Děkujeme za podporu Středočeskému kraji a společnosti Synthos Kralupy, a. s.

Doprava a parkování:

 • nejlépe uděláte, když přijdete pěšky nebo přijedete na kole
 • když už musíte autem, dejte, prosím, přednost bezplatnému parkování v Nelahozevsi v areálu bývalé PTZ
 • pro návštěvníky z Kralup je možné využít lodní dopravy:

Program pro děti:

 • 14:15 - Divadlo s Terkou - příchozí děti si zahrají improvizované divadlo na nelahozeveském břehu
 • Tvoření s RC Havránek na zahradě u Libuše (14-17 hodin)
 • Vodní hrátky a ukázka hasičské techniky s SDH Veltrusy na louce před mostem na veltruském břehu (14-17 hodin)
 • Malování na obličej s Terezou na veltruském předmostí
 • v 15 a 17 hodin COOL-DJ-SCHOOL - DJ workshop pro starší děti (Nelahozeves)

Ekologie:

 • prosíme, třiďte odpad, který vznikne během vaší účasti na akci - k dispozici budou oddělené koše na směsný odpad a plasty, v blízkosti restaurace U Libuše je navíc hnízdo na třídění všech druhů odpadů
 • máte-li svůj trvanlivý kelímek či sklenku na víno či pivo, vemte je s sebou, ušetříte tím zbytečný plastový odpad
 • kelímky, skleněné pivní třetinky i sklenky na víno s logem akce bude možné též zakoupit v městském stánku na kraji mostu
 • vlastní sklenice a kelímky si můžete omývat pitnou vodou z přistavěné cisterny

Vstupné:

 • zdarma, ale při přechodu mostu můžete přispět do kasičky na dobrovolné mýtné

​​Především se ale přijďte setkat s přáteli a sousedy, užijte si příjemné odpoledne s dobrou hudbou, jídlem a pitím... Těšíme se na vás!