POZVÁNKA na Olympijský běh

ASPV Veltrusy spolu s SOOB Kralupy zvou ve středu 22. června 2022 v 18 h do areálu letního kina ve Veltrusích na Olympijský běh. Kromě tradičních tras na 5 a 10 km si můžete vyzkoušet i jednoduchý orientační běh v délce 4-6 km.

Pro absolvování orientačního běhu nejsou třeba žádné zvláštní znalosti ani vybavení, pouze odhodlání zkusit něco nového. :)

Běh bude odstartován centrálně v 18 hodin přímo z éteru Českého rozhlasu.

Registrace jsou možné pouze online do neděle 12. června na webu závodu.

Závody probíhající ve stejný den a čas na 87 místech po celé České republice s celkovou účastní kolem 75 tisíc běžců se každoročně konají jako oslava Mezinárodního olympijského dne, centrálním pořadatelem je Český olympijský výbor. Do Česka přinesl myšlenku Olympijských běhů v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek. Letošní téma “výjimečnost” je silným cílem pro každého, které nesportuje pro medaile, ale pro svůj vlastní dobrý pocit dělá každý den to nejlepší, co může.

V rámci akce navíc účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného putuje České olympijské nadaci, která umožňuje sportovat dětem ze znevýhodněných rodin. Jednou z takto podpořených dětí je i jedna z našich úspěšných hokejistek z letošní olympiády v Pekingu, podpora sportování dětí má velký smysl. Jen během loňského ročníku jsme takto vybrali společně přes 500 tisíc korun.