POZVÁNKA DO NELAHOZEVSI: Koncert Akademie komorní hudby 18. 7. 2021

Akademie komorní hudby zve v neděli 18. července 2021 v 17:00 na nádvoří zámku v Nelahozevsi na koncert svých stipendistů. Orchestr AKH zahraje pod vedením Tomáše Jamníka  skladby A. Dvořáka a W. A. Mozarta.

Rezervace:

Stipendisté Akademie komorní hudby a německé nadace Villa Musica pod vedením Tomáše Jamníka připraví program s Mozartovým Koncertem pro flétnu, harfu a orchestr, ve kterém se představí Sylvie Schelingerová (flétna) a Amelia Tokarska (harfa). Na programu bude dále Rondo pro violoncello a orchestr a Serenádu E dur pro smyčcový orchestr Antonína Dvořáka a také vybrané árie z oper W. A. Mozarta a A. Dvořáka v podání mladé německé sopranistky Sonjy Grevenbrock.

První orchestrální koncert proběhne v neděli 18. července od 17:00 na nádvoří zámku v Nelahozevsi, rodném městě Antonína Dvořáka. V úterý 20. července od 19:30 vystoupí stipendisté Akademie komorní hudby na vodním pódiu v zahradách Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře a řadu středočeských koncertů zakončí ve středu 21. července od 20:00 v zámeckém parku v Niměřicích, kde v roce 1862 pobýval Bedřich Smetana s manželkou.

Akademie komorní hudby se již šest sezón věnuje podpoře mladých talentů z České republiky a pravidelně přináší hudbu na zajímavá místa Středočeského kraje. Stipendisté i absolventi Akademie komorní hudby patří k nejzajímavějším hudebníkům své generace, v tomto roce se například jako jediní čeští účastníci představili ve finále Pražského jara stipendista Matouš Zukal (klavír) a v oboru smyčcové kvarteto Kukal Quartet (Eliška Kukalová, Klára Lešková - housle, Šimon Truszka - viola a Vilém Vlček - violoncello), založené v roce 2020 na kurzech AKH. Titul laureáta z této soutěže patří i další stipendistce Akademie komorní hudby, klarinetistce Anně Paulové.

Mezi absolventy Akademie komorní hudby patří úspěšný soubor Trio Incendio (vítězové soutěží Gianni Bergamo Classic Music Award v Luganu, Coop Music Awards v Cremoně či Soutěže Bohuslava Martinů), které založili Filip Zaykov (housle), Vilém Petras (violoncello) a Karolína Františová (klavír). Dále to jsou například violostka Anežka Ferencová (zástupkyně vedoucího skupin viol v SOČRu), klavíristka Kristýna Donovalová (vyhledávaná komorní hráčka), Barbora Trnčíková (členka Filharmonie Brno) nebo kontrabasista Tomáš Karpíšek (člen České filharmonie).

Více o programu naleznete na www.akademiekomornihudby.cz.