Oznámení o vojenském cvičení „HRADBA 2021 a SAFEGUARD 2021“

V termínu 20. září až 24. září 2021 proběhne vojenské cvičení pěší roty aktivní zálohy „HRADBA 2021 a SAFEGUARD 2021“, které bude řízeno Krajským vojenským velitelstvím Praha pro Středočeský kraj v prostoru Centrálního tankoviště ropy Nelahozeves a jeho blízkém okolí v okruhu 1 km.

Cvičení se zúčastní do 100 příslušníků armády České republiky s cílem prověřit jejich připravenost ve vazbě na objekt důležité infrastruktury za použití cvičené a imitační munice.
Z důvodu sjednocení činností budou do cvičení zapojeny také složky IZS Středočeského kraje a pro případnou koordinaci a řešení neodkladných náležitostí s civilním sektorem budou v prostoru po celou dobu průběhu vojenského cvičení přítomné hlídky Policie ČR.

Předpokládaný zvýšený pohyb vozidel Armády České republiky zásadně neomezí dopravu na přilehlých komunikacích. 

Cvičení se svým charakterem může nepřímo dotknout obyvatel měst a obcí Chržín (Dolní Kamenice, Budihostice), Kralupy nad Vltavou, Nelahozeves (Podhořany, Lešany, Hleďsebe), Nová Ves (Nové Ouholice, Staré Ouholice, Miřejovice, Vepřek), Sazená, Uhy, Veltrusy, Velvary (Velká Bučina, Malá Bučina, Nové Uhy), Všestudy (Dušníky nad Vltavou), Zlosyň a to zejména střelbou cvičné a imitační munice, pohybem vojáků a techniky v okolí výše uvedeného objektů.

Určená kontaktní osoba:
kpt. Mgr. Roman Michovský, email: michovskyr@army.cz , MT: 720 988 335