Opatření od 17. 1. 2022

V příloze naleznete informace ohledně nových opatřeních, která platí od 17. 1. 2022.

TESTOVÁNÍ

  • Všichni zaměstnanci, i očkovaní, se budou povinně testovat 2x týdně (tak, že následující testování zaměstnance proběhne nejdříve třetí den po předchozím testování) antigenním testem. Zaměstnanci s pozitivním antigenním testem nastoupí do pětidenní karantény. Pokud nemají příznaky, nemusí na PCR test a po návratu do práce se otestují ATG testem.
  • OSVČ se testují antigenním testem dvakrát týdně v případě, že se tam, kde vykonávají svoji činnost, setkávají se třetími osobami (neplatí pro osoby ze stejné domácnosti).
  • Ve školách (ZŠ a SŠ) se budou testovat všichni žáci a zaměstnanci jednou týdne antigenními testy. Je-li výsledek pozitivní, musí na PCR test.
  • Všichni zdravotníci a pracovníci v sociálních službách se budou od pondělí 17. ledna testovat jednou týdne profesionálně odebraným antigenním testem, případne dvakrát týdně samotestem jako ostatní zaměstnanci. Výjimku mají plně očkovaní pracovníci a ti, kteří covid prodělali v uplynulých 180 dnech.

BEZPLATNÉ TESTY

  • Na pět bezplatných PCR testů mají nárok všichni očkovaní (už po první dávce) a všichni mladší 18 let. Neočkovaní lidé si musí PCR testy, které nepředepsal lékař nebo hygienická stanice, zaplatit.

PRACOVNÍ KARANTÉNA

  • Pracovní karanténa se bude týkat jen zdravotníků a pracovníků v sociálních službách. Podmínky určí krajské hygienické stanice. Režim bude fungovat až ve chvíli, kdy to bude nezbytně nutné, aby nebyla ohrožena péče o pacienty nebo klienty. Lidé zařazení do pracovní karantény budou moci chodit do práce i v případě, že budou mít pozitivní test na koronavirus.