Napečte s námi pro parčík: Dožínky 11. července 2018

Rodinné centrum Havránek opět otevřelo veřejnou sbírku, jejíž výtěžek bude použit na další zvelebování parčíku u školy. Pomoci můžete i vy: stačí, když něco upečete.

Do pokladničky veřejné sbírky přibývají peníze především z "Pečení pro parčík", které pořádá parčíkový tým v rámci různých společenských akcí ve Veltrusích a okolí. Ochotné pekařky a ochotní pekaři z Veltrus napečou různé dobroty (může se jednat o ovocný koláč, štrůdl, bábovku, linecké nebo cokoliv slaného) a parčíkový tým pak upečené mlsání rozdává na akci za dobrovolný příspěvek do pokladničky. Nejbližší akce jsou v sobotu 11. srpna 2018 Dožínky hraběte Chotka na veltruském zámku, dále pak především Happening na starém mostě, který se bude konat v sobotu 8. září 2018.

SBĚR NAPEČENÝCH DOBROT na dožínky se uskuteční 11. 8. v sobotu ráno od 8:00 do 8:30 v Havránku, případně je můžeme po dohodě vyzvednout přímo u vás doma. Všem podporovatelům moc děkujeme.

Dotazy a příslib pečení: barbora.belkova@veltrusy.cz

Veřejná sbírka byla schválena 11. července a potrvá do 28. září 2018. Každoročně se nám tímto způsobem podaří získat pro parčík okolo 30.000 korun, které věnujeme na další zvelebování parčíku, na kterém se samozřejmě podílí finančně velkou měrou město Veltrusy. V roce 2017 se podařilo připravit povrch v půlkruhu, objevily se zde nové lavičky, odpadkové koše a stojany na kola. Byla zprovozněna studna a studniční vodou je nyní možné zalévat celý parčík, zahradu školky i stromy v Opletalově ulici. Na pravidelné zálivce se podílejí technické služby a parčíkový tým. V letošním roce by měl být dokončen mlatový povrch v půlkruhu a v relaxační zóně by mohly přibýt lavice a kameny.

Barbora Bělko

www.veltrusy.estranky.cz, www.facebook.com/veltruskeMKZ