Literární večer s Markétou Pilátovou

Město Veltrusy srdečně zve ve čtvrtek 17. ledna 2019 od 19 hodin na literární večer s Markétou Pilátovou, který bude věnován nejnovější autorčině knize: S Baťou v džungli.

Markéta Pilátová (* 1. února 1973 Kroměříž) je česká spisovatelka, hispanistka a novinářka. Vystudovala romanistiku a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 2007 do roku 2008 pracovala jako vedoucí zahraniční redakce týdeníku Respekt. Poté odcestovala do Argentiny a do Brazílie: pět let pobývala v brazilském státě Mato Grosso do Sul, v São Paulu a v Buenos Aires, kde učila potomky českých krajanů, kteří emigrovali z Československa do Brazílie a Argentiny.

V mnoha českých médiích (např. Respekt, Lidové noviny, kulturní příloha Práva Salon) publikuje eseje, zahraničně-politické články, reportáže, recenze, povídky a autorské sloupky. Píše rovněž povídky pro rozhlasovou stanici Vltava a písňové texty pro zpěvačku Moniku Načevu.

Knihy Markéty Pilátové vyšly v německém, nizozemském, polském, portugalském či španělském překladu. Střídavě pobývá v Česku a v jižní Americe (Argentina, Brazílie). Za román Žluté oči vedou domů (2007) a Má nejmilejší kniha (2009) byla nominována na cenu Magnesia Litera a Cenu Josefa Škvoreckého.

  • Místo konání: klubovna nad sokolovnou
  • Vstupné dobrovolné
  • Rezervace míst na kultura@veltrusy.cz