Český pohár ve vodním slalomu

O víkendu 4. a 5. května 2019 se na veltruské slalomová dráze budou konat závody Českého poháru ve vodním slalomu, které pořádá domácí oddíl TJ Kralupy.

Český pohár ČEZ je nejvyšší soutěží ve vodním slalomu a tyto 2 závody (spolu s následujícími dvěma v Praze Troji) jsou současně nominačními závody pro sestavení reprezentace pro rok 2019.

 

Závod bude "streamován" na internetu a bude natočen krátký šot pro ČT.

Lítý boj o 3 místa v reprezentačním "áčku" lze předpokládat zejména v kategorii kajaku mužů, kde naši 4 kajakáři patří k absolutní světové špičce:

  • Vávra Hradílek -stříbro OH Londýn, 7 medailí z MS včetně 4zlatých
  • Jířa Prskavec - celkový vítěz světového poháru 2018, bronz OH 2016, 7 medailí z MS včetně 3 zlatých
  • Ondra Tunka (Tuňák) - individuální mistr světa 2017 +další 2 zlaté z MS družstev
  • Vítek Přindiš - celkový vítěz světového poháru 2017, stříbrný MS 2017 za Ondrou Tunkou + kompletní sada medailí z MS družstev

Z domácích závodníků budou diváci moci povzbudit mezi kajakáři stále našeho (třebaže již v dresu USK Praha) juniorského mistra světa Honzu Bártu z Nelahozevse. V kajaku žen budou domácí oddíl reprezentovat Andulka Koblencová z Nelahozevse a juniorka Anne Marie Neugebauerová z Veltrus. Mezi kanoisty bude potom za domácí oddíl bojovat Michal Pešek ze Všetat.

Přijďte se podívat na vodní slalom světové úrovně, povzbudit (nejen) domácí závodníky a občerstvit se v oddílovém bufetu. Vstup na závodiště je bezplatný.